חכם בשמש

רובנו כבר מודעים לסכנות שטמונות בקרינת השמש ובחשיפה מופרזת אליה – ובכל זאת כדאי תמיד להזכיר לעצמנו עד כמה חשוב להתגונן מפני השמש ובמיוחד עם ילדים ותינוקות שמטבעם רגישים אפילו יותר מהמבוגרים לקרינה.

כובע – להגנה על עור הפנים

הפנים שלנו כוללות כמה אזורים רגישים במיוחד כמו העיניים והאוזניים, וכדי להגן עליהן חשוב להצטייד תמיד בכובע כשיוצאים מהבית. הכובע צריך להיות רחב מספיק או בעל מצחייה כדי למלא את התפקיד שלו, וכדאי להיעזר בכובע גם לשמירה על העורף (אזור שעלול להישרף בקלות) – לשם כך נדרש כובע עם חתיכת בד בחלקו האחורי שמגיעה עד העורף.

כמובן שניתן לנצל את הכובע לא רק בשביל להיות חכם בשמש אלא גם לטובת שדרוג ההופעה, ועוד כדאי לזכור שאם יוצאים עם תינוק מהבית בחודשי הקיץ כובע רחב עבורו הוא פשוט חובה.

חכם בשמש! מה לקחת איתנו כשיוצאים מהבית בחודשי הקיץ

בגדים ארוכים גם כשחם

בקיץ, כשהטמפרטורות גבוהות, הנטייה שלנו היא לעבור לבגדים קצרים ואפילו קצרצרים. במיוחד אוהבים את זה הילדים, אבל כאמור אנחנו רוצים להיות חכמים בשמש וכשנימצא במקום החשוף ישירות לקרני שמש חשוב לוודא שהחולצה גם מכסה היטב את הכתפיים וגם יש בה שרוולים, וכדאי מאוד להעדיף מכנסיים ארוכים. ההמלצה הזו תקפה במיוחד לטיולים.

משקפי שמש – גם לילדים

משקפי שמש מסננות את הקרינה האולטרה-סגולה, ולכן גם אותן חשוב לזכור לקחת איתנו כשאנחנו יוצאים מהבית בקיץ. כדאי להרגיל גם את הילדים לא רק להכיר את הסיסמא אלא באמת להיות חכמים בשמש ולהשתמש במשקפי שמש, ולוודא שהזוג שהם מרכיבים אכן מסנן את הקרינה האולטרה-סגולה המסוכנת.

פעילויות מחוץ לבית בימי קיץ

רבים מילדינו מבלים בימי קיץ החמים תקופות זמן לא מבוטלות מחוץ לבית. בין אם מדובר בטיולים בטבע, קייטנות, פעילויות של החופש הגדול או כל פעילות אחרת, מדובר בדרך כלל בשהייה לפרקי זמן ממושכים תחת השמש הקופחת. חשוב להיות מודעים לכך ולהכין את הקטנטנים בהתאם הן מבחינת הלבוש, הן מבחינת האוכל והמים והן מבחינת תיאום זמן השהייה עם המדריכים הרלוונטיים של הפעילויות.

מסנן קרינה

פריט חשוב במיוחד כשיוצאים מהבית בחודשי הקיץ הוא מסנן קרינה. מומלץ להשתמש במסנני קרינה ולא בקרם לחות שמבטיח גם הגנה מהשמש, וזאת מהסיבה הפשוטה שבדרך כלל אנחנו מורחים כמות קטנה יחסית של קרם לחות, אבל בקיץ הישראלי חשוב למרוח שכבה נדיבה של מסנן קרינה (ולחדש אותה כעבור שעתיים). אגב, ברוב המקרים אין צורך לקנות מסנן קרינה עם מקדם הגנה של יותר מ-30.

שתייה – והרבה

מים אמנם לא מספקים הגנה מהשמש אבל הם חיוניים לנו ובמיוחד לילדים שלנו – חשוב להצטייד במספיק מים כשיוצאים מהבית ולוודא שהילדים שותים מספיק וגם מודעים לסכנות של התייבשות – כי חכם בשמש זו דרך חיים.

אפשר ליהנות מהשמש ומהקיץ בלי לסכן את עצמנו ואת הילדים שלא לצורך – אם מקפידים על כמה המלצות פשוטותמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

תחפושות לבנות, משלוחי מנות מקוריים

אני פורים! חג שבנות אוהבות

25/02/2015 14:51:24

גם ברגע האחרון יש פורטל שדואג לכן. התחפושות לבנות ומשלוחי המנות המקוריים כאן בפורטל.

טיסות עם הילדים, טיסה עם ילדים, לטוס עם הילדים

איך לעבור בשלום טיסות עם ילדים?

03/05/2017 14:12:50

בניגוד לדעה הרווחת, טיסה עם ילדים יכולה להיות חוויה רגועה ושלווה. ריכזנו עבורכם את כל הדברים שחשוב לדעת לפני טיסה עם הקטנטנים

יום הולדת כיתתי

יום הולדת כיתתי

19/02/2014 12:31:18

בבית, עם הפעלה במתחם מיוחד או בכיתה - איך אפשר לחגוג עם כל החברים מבית הספר יום הולדת כיתתי?

יום הולדת, יום הולדת לתאומים.

איך חוגגים לזוג תאומים בצורה המוצלחת ביותר?

28/06/2017 15:32:05

לגדל ילד זו חוויה מאתגרת, לגדל שני ילדים הוא אתגר כפול – ולגדל תאומים הוא אתגר מורכב במיוחד. בפרט לא קל לשמר את הקשר המיוחד בין התאומים ובה בעת להעניק לכל אחד מהם זהות משלו, וגם כשחוגגים יומולדת באופן טבעי.

יום הולדת ביום העצמאות

יום הולדת ביום העצמאות

27/04/2014 16:27:06

יום הולדת ביום העצמאות? זהו חג לכן ולמדינה, הזדמנות מצוינת לשלב בין שני ימים מיוחדים ולהפוך את המסיבה לענקית!

יום הולדת סטיילינג, מסיבת אופנה

מחפשת מסיבה אופנתית ומדליקה? יום הולדת סטיילינג זה בשבילך!

30/03/2017 12:59:59

הבנות ממש רוצות ואתם ההורים, לא כך כך בטוחים? כל הפרטים על מסיבת אופנה וסטיילינג שתגרום לכולם להיות מרוצים.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר