יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | הפעלות

בא לי מסיבה יום הולדת הנה בא !!

יום הולדת
יום הולדת

יום הולדת
יום הולדת
יום הולדת
הפעלות לימי הולדת לפי גיל

אתר בא לי מסיבה ריכז עבורכם מאמרים בנושאים רבים הקשורים לארגון יום הולדת לילדים. כאן תוכלו להעשיר את הידע שלכם ולקבל רעיונות מדליקים לארגון יום הולדת של ילדכם.

הפעלות לימי הולדת לפי גיל

תכנון מסיבת יום ההולדת הינו אירוע הדורש הכנות מקדימות רבות הכרוכות בנושאים רבים כגון בחירת האוכל , הכנת העוגה, תיאום עם מקומות שונים מחוץ לבית בעת הצורך או ארגון ביתי שיכלול עבודה רבה יותר. אך למעשה כל הדברים האלה הם המעטפת של יום ההולדת כשבסופו של דבר תמיד נישאר עם הסוגיה "מה עושים עם הילדים במשך כל הזמן הזה"? ובמילים אחרות איך נפעיל אותם?

הנושא החשוב והמשמעותי ביותר במסיבת יום הולדת הינו ההפעלות, מה ניתן לעשות עם הילדים במהלך אותן שעות בכדי שייהנו, לא ישתעממו ויאבדו ריכוז, ישתפו פעולה, כך שבסופו של דבר כולם יהיו מרוצים הן הילד הן הוריו והן החברים. כאשר חושבים אילו הפעלות יש לערוך במסיבת יום ההולדת, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים כגון גיל הילדים, מספר הילדים המוזמנים, המרחב בו תתקיים המסיבה אם בגן (בגילאים הקטנים) או בבית ומהו גודל החלל בבית, או בגינה\ גן משחקים. פרמטר נוסף, מומלץ לבנות את ההפעלות סביב נושא מסוים או סביב תחביבים של חוגג היום הולדת כך הדבר יצור יותר עניין, הילדים יכירו טוב יותר את הילד החוגג, לא ייווצר הרושם שמשתתפים בהפעלה כזו או אחרת כי צריך אלא קיימת משמעות מאחורי כל הפעלה.

כמו כן יש לקחת בחשבון האם המסיבה היא לבנים בלבד ואז יש להתאים הפעלות הרלוונטיות יותר עבורם, כך גם אם מדובר במסיבה לבנות בלבד. יש לתכנן מראש את כל ההפעלות, כך יימנע מצב שתוך כדי המסיבה ההורים יצטרכו להמציא הפעלות והילדים יתחילו להשתעמם, להרעיש ולצאת מריכוז.

בגילאים 0-2 משך זמן מסיבת יום ההולדת הוא בין שעה לשעה וחצי. זהו טווח גילאים שבו התינוקות קשורים מאוד להוריהם, כך שלא ניתן להפריד ביניהם ולכן יש צורך ביום הולדת שתתאים לסיטואציה. בגילאים אלה תשומת הלב של התינוק מופנית למוזיקה, צבעים וחפצים, על כן יש לקשט את החדר בבלונים בצבעים שונים ומוזיקת רקע נעימה ומוכרת. כל הפעלה לא תהיה למעלה מכ- 5 דקות וזאת בכדי שלא יאבדו עניין, ריכוז ויתחילו לבכות. ניתן לפזר מזרונים בכדי שיוכלו לזחול ולהניע את גופם כאשר ברקע תהיה מוזיקה נעימה ומוכרת. ניתן לשחק עם התינוקות בעזרת חפצים שונים כגון כדורים, בובות, בדים נעימים, משחקי "קוקו". קיימים ספרים לגיל הרך שכאשר לוחצים על התמונה היא משמיעה צליל, כך ניתן להראות להם תמונות עם צלילים, לספר את הסיפור והילדים שבגיל זה כל מה שמושך את עיניהם זה, פרטים ויזואליים לא יאבדו ריכוז.

בגילאים 2-4 משך זמן מסיבת יום ההולדת הינו עדיין בין שעה לשעה וחצי, אך כאן נפתחת אפשרות נוספת היכן לערוך את המסיבה, ניתן בגן הילדים עצמו, כך שכאב הראש עבור ההורים בנושא ההפעלות הופך להיות של הגננות, על ההורים מוטל התפקיד של האוכל, העוגה והפתעות/פרסים לילדים. באם המסיבה נערכת בגן ההפעלות מגוונות יותר ניתן לשחק מחבואים, באם התנאים מאפשרים זאת, הפעלה נוספת היא המשחק 1 2 3 "דג מלוח" זהו משחק בו ילד אחד נצמד אל הקיר עם הגב לשאר הילדים כאשר הילדים מסתובבים בחדר לאחר שהוא אומר מילים אלה הוא מסתובב אל הילדים ועליהם לקפוא במקומם ולא לזוז מי שזז יוצא מן המשחק, כך שבסוף המשחק נותר רק ילד אחד שהוא המנצח ויקבל פרס קטן. ניתן להושיב את הילדים במעגל ולספר להם סיפור תוך כדי המחזתו דבר שייצור יותר עניין בקרב הילדים. ניתן לחלק לילדים כלי נגינה באם יש בגן כגון תוף מרים, רעשן, קסטנייטות, משרוקיות ולנגן ולשיר שירים של יום הולדת. לפני חלוקת העוגה כל ילד בתורו במעגל יברך את בעל המסיבה לרגל יום הולדתו. באם מסיבת יום ההולדת נערכת בבית, שוב תלוי אם כל ילדי הגן מוזמנים או רק קומץ חברים, בדרך כלל בגילאים אלה מדובר בכל הילדים. ההפעלות תלויות כמובן בגודל החדר שבו מתקיימת המסיבה, ניתן לשחק שוב את המשחק 1 2 3 "דג מלוח" שהוסבר קודם לכן, כמו כן ניתן להשמיע שיר מוכר וילד אחד תפקידו יהיה לעצור את המוזיקה כל זמן קצר, בזמן זה הילדים רוקדים וכאשר הילד עוצר את המוזיקה עליהם לקפוא באותה תנועה בה היו ומי שזז יוצא מן המשחק, כך שבסוף המשחק נותר רק ילד אחד והוא המנצח. ניתן לעשות תיאטרון בובות, לקחת גרביים ולצייר או להדביק עליהם עיניים, פה, אף ושיער ולספר סיפור מוכר ואהוב על הילדים תוך כדי המחזתו בעזרת הגרביים או במידה ויש בובות אז גם כן. הפעלה נוספת היא לצייר, יש להושיב את הילדים במעגל או במפוזר בחדר, לחלק להם דפים / בריסטולים קטנים, ניתן שיהיו צבעוניים או לבנים, לחלק לילדים צבעים עד כמה שניתן שאינם מלכלכים (לא לחלק לדוגמה צבעי גועש שיצרו רק לכלוך ובלגן בגילאים אלה) וכל ילד יצייר ציור לבעל יום ההולדת ובסוף ייתן לו אותו. כמובן שטקס האוכל הינו חלק ממסיבת יום ההולדת, הוא מהווה פסק זמן בהפעלות ובסיום המסיבה כיבוי הנרות שעל העוגה וחלוקתה הם חלק בלתי נפרד.

בגילאים 4-6 הילדים כבר בוגרים יותר כך שמגוון ההפעלות הולך וגדל, שוב קיימת האפשרות שהוזכרה קודם לכן והיא לערוך את מסיבת יום ההולדת בגן הילדים. באם מסיבת יום ההולדת מתקיימת בבית עדיף שהיא תהיה סביב נושא מסוים או תחביבים המאפיינים את בעל יום ההולדת. ניתן להזמין ליצן או קוסם להורים שלהם היכולת הכלכלית לכך, עדיף שהורי הילד ייתנו רקע לאותו בעל מקצוע על הילד עצמו ותחביביו כך לכשיפעיל את הילדים או ייתן הופעה הדבר יתקשר לילד עצמו ויהפוך את החוויה שבדבר ליותר מרגשת ומעניינת, לדוגמה אם קוסם הוא אורח המסיבה ובעל יום ההולדת אוהב ספורט ניתן לעשות קסמים בעזרת כדורים וכדומה, אם מדובר בילדה שאוהבת בובות, פרחים, בגדים ניתן להשתמש במידע זה וליישם אותו. ניתן גם לערוך הפעלות שיהיו לא פחות מעניינות ומהנות, שוב הכול בהתאם לגודל החלל שבו תתקיים המסיבה. גם כאן עדיף לעשות הפעלות הקשורות לאופיו של בעל יום ההולדת. אם הילד אוהב ספורט ניתן לעשות תחרויות ספורט כגון 2 ילדים עומדים אחד ליד השני מחזיקים בפה כף ועליה כדור גומי או פרי (משחק זה עדיף מגיל 5 ומעלה). עליהם להגיע לנקודה מסוימת כאשר הכדור/הפרי לא נפלו מהכף והראשון שמצליח לעשות זאת הוא המנצח וזוכה בפרס קטן כגון מחק, כדור משחק קטן, פזל קטן. משחק נוסף קושרים חוט סביב המותניים של שני ילדים ובסיומו ישנו נר, על כל ילד לנסות ולהכניס את הנר ללא עזרת ידיים לתוך בקבוק הנמצא מתחת, הראשון שמצליח זוכה בפרס. באותו הסגנון ניתן לשים 2 קערות שבתחתיתן סוכרייה המכוסה בגזרי עיתונים קטנים, בוחרים 2 ילדים שעל כל ילד ללא עזרת ידיים רק עם הפה לנשוף לתוך הקערה עד שיגיע לסוכרייה וירימה בעזרת פיו, הראשון שמצליח הוא המנצח ושוב יזכה בפרס. כמו כן ישנו משחק הנקרא "הנחש בא" הילדים עומדים או מפוזרים או במעגל, אחד הילדים או אחד מהורי בעל המסיבה אוחזים בצעיף, או חבל בצמוד לרצפה וכאשר אומרים את המילים "הנחש בא" הם מזיזים את החבל על הרצפה ועל הילדים לקפוץ מעליו, כך שרגליהם לא ייגעו בו, באם החבל נגע ברגל או שהם קפצו עליו אותו ילד פסול ויוצא מן המשחק, עד שלבסוף נותר ילד אחד והוא המנצח וכמובן שהוא מקבל פרס. כמסורת בסיום כל מסיבה שכזו הילדים יושבים במעגל וכל ילד מברך את בעל יום ההולדת, לאחר מכן הילד מכבה את הנרות שעל העוגה ומחלקים אותה.

בגילאים 6-8 במידה והחודש בו נערכת מסיבת יום ההולדת הוא בקיץ או בתקופה נעימה, ניתן לערוך את המסיבה בפארק, בעזרתם של מספר הורים נוספים שישגיחו על הילדים. אירוע במקום שכזה מאפשר מגוון הפעלות נרחב ומאתגר יותר. לבנים ניתן לערוך משחקים עם כדור כדוגמת כדור רגל, לבנות ניתן לערוך תחרויות ריצה, קפיצה בחבל, משחקים עם גומי, קלאס. הפעלות נוספות שבהן יכולים ליטול חלק כל הילדים הינן משחקים כדוגמת "חיי שרה" במשחק זה יש להשתמש בכדור רך העשוי מספוג, בוחרים ילד העומד במרכז הזורק את הכדור לגובה וצועק "חיי שרה" על יתר הילדים לברוח והוא צריך לנסות לפגוע בהם, כמובן רק בפלג גוף תחתון, אם הצליח לפגוע אותו ילד שנפגע יוצא מהמשחק, אם הילד שאליו נזרק הכדור הצליח לתופסו הילד שזרק את הכדור יוצא מן המשחק, האפשרות לחזור למשחק היא במידה ואותו ילד שבגללו ילד אחר יצא מהמשחק יצא בעצמו באותה הדרך, סוף המשחק הוא שנשאר ילד אחד בלבד והוא המנצח ועל כך יקבל פרס. משחק בסגנון דומה הוא "שמות אויר", ילד זורק את הכדור לגובה וקורא בשם אחד הילדים, אותו ילד שקראו בשמו צריך לתפוס את הכדור, באם הצליח הילד שקרא בשם יוצא מהמשחק באם לא הצליח עליו לנסות לפגוע עם הכדור בילד אחר אם הצליח הילד שאליו נזרק הכדור יוצא מן המשחק ושוב עד שנותר ילד אחד וכולם בחוץ והוא המנצח ויקבל כמובן פרס. כמו כן בכדי ליצור אוירה נעימה יותר ניתן לערוך פיקניק ולסיום כמובן העוגה.

בגילאים 8-10 מתחיל להתפתח קונספט חדש של מסיבת יום הולדת, במרבית המקרים נעשית הפרדה בין בנים לבנות, באם בעל יום ההולדת הינו בן הוא יזמין למסיבה את הבנים של כיתתו ואותו הדבר תקף גם לגבי הבנות. כתוצאה מכך ההפעלות נעשות יותר נקודתיות ומתאימות למספר ילדים מצומצם וכמובן שוב בהתאם לתחביבי בעל יום ההולדת. לגבי בנות ניתן לעשות הפעלות יצירה ואומנות כגון לעשות צמיד או שרשרת מחרוזים בצבעים שונים, וכך בסוף המסיבה כל בת תצא עם תכשיט(כיום עלויות חרוזים אינן יקרות), כמו כן ניתן לקחת שבלונות העשויות מגבס לצבוע ולקשט אותם, כך תישאר מזכרת לכל בת מהמסיבה. ניתן שכל בת תכתוב ברכה לכלת יום ההולדת על גבי בריסטול\דף ותקשט זאת בעזרת ציורים, נייר קרפ, פלסטלינה, כך שבסוף המסיבה ייווצר מעין אלבום ברכות שיישאר למזכרת לילדה החוגגת. לגבי בנים ניתן לחלקם ל2 קבוצות ולערוך תחרויות ספורט קצרות כגון כפיפות בטן, שכיבות שמיכה, קפיצה למרחק מהמקום והקבוצה הצוברת את מירב הנקודות היא המנצחת. אם בכל זאת נערכת מסיבת יום ההולדת לכל הכיתה, ניתן בנוסף להפעלות שהיו נפוצות בשנים קודם לכן להוסיף הפעלת בינגו, מחלקים לילדים דפי נייר ועליהם מספרים (ניתן לתחום את המספרים לדוגמה מ-1-50, תלוי במספר הילדים) בוחרים ילד אחד שהוא שולף מתוך קופסא פתקים מקופלים ועליהם מספרים ומקריא בכל פעם מספר אחד, מי שיש לו את המספר מוחק אותו, כך עד שלילד אחד כל המספרים שהיו על הדף מחוקים והוא המנצח. הפעלה נוספת היא "כסאות מוסיקליים"(כמובן בהתאם לגודל החדר) לוקחים 5 כסאות ובוחרים כ-6 ילדים, ילד נוסף אחראי על השמעת מוסיקה, כל זמן שישנה מוסיקה הילדים מסתובבים סביב הכיסאות ברגע שנעצרת המוסיקה הילדים צריכים לשבת על הכיסאות ומי שלא הספיק יוצא מן המשחק, לאחר מכן מוציאים גם כסא כך שבסוף המשחק נותרים שני ילדים וכסא אחד וזה שמספיק לשבת על הכסא הבודד הוא המנצח.

בגילאים 10-12 מקובל להמשיך עם ההפרדה של מסיבת יום הולדת לבנים ולבנות בנפרד, אין הרבה שינויים בטווח גילאים זה בנוגע להפעלות, אולם בגלל שמספר הילדים קטן יותר ניתן לקחת אותם למקומות הפעלה כגון משחקיה, כיפלנד וכדומה. ניתן לערוך קריוקי בבית זוהי הפעלה מהנה ומגוונת, הפעלה נוספת היא לתת משימה לכל אחד מהנוכחים בהכנת האוכל ליום ההולדת, לחתוך ירקות, לגלגל כדורי שוקולד, לעשות פיצות מפיתה, כך הילדים ירגישו שהם נוטלים חלק בארגון האירוע ולבסוף יאכלו את שהכינו, זוהי הפעלה שונה שלא התנסו בה בעבר. אם בכל זאת מחליטים לערוך את יום ההולדת בהשתתפות כל ילדי הכיתה ניתן לשחק ב"חבילה עוברת" לוקחים פרס ועוטפים אותו בעיתונים בצורת חבילה ובין כל חתיכת עיתון לשנייה שמים פתק שעליו כתובה משימה, כך בערך כ-20 משימות, הילדים יושבים במעגל ומעבירים את החבילה מאחד לשני, ילד אחד שאינו משתתף אחת לזמן קצר אומר עצור וזה שהחבילה עצרה אצלו צריך לבצע את המשימה הכתובה, כך ממשיכים עד שנגמרות המשימות ונותר הפרס שבו זוכה הילד האחרון שאליו הגיעה החבילה. הפעלה נוספת היא "אמת או חובה" שוב הילדים יושבים במעגל אחד מסובב על הרצפה בקבוק היכן שהוא נעצר הילד שאליו מופנית הפיה הוא הנשאל על ידי זה שמולו, כמובן יש לכוון את המשימות לכאלה שיתאימו לגיל. הפעלה נוספת נקראת "21 שאלות" בה בוחרים ילד ועליו לחשוב על דמות מסדרה\סרט או משהו צומח\דומם מבלי לגלות לשאר, ועל הילדים לנחש על ידי 21 שאלות מה הוא בחר. הראשון שמצליח הוא המנצח, כך זו גם הפעלה של שיתוף פעולה בין הילדים וגם מרחיבה אופקים ומאתגרת.

בגילאים 12-13 נערכת החגיגה הגדולה ביותר של יום הולדת, זהו גיל הבת\בר מצווה ועל כן מקבלת המסיבה חשיבות שונה לחלוטין הכול תלוי בהורים יש כאלה הבוחרים לערוך אירוע למשפחה ואירוע לחברים ויש הבוחרים לערוך אירוע אחד ובו לשלב משפחה וקומץ חברים קרובים, באירועים מסוג שכזה אין יתר גיוון, בדרך כלל זוהי ארוחה, ההורים נואמים ובעל יום ההולדת נואם גם הוא. בשנים האחרונות קיימת גם מגמה לערוך מסיבה לכל הכיתה בדיסקוטק או במתחם הדומה לזה, או לערוך ערב כיתה בבית, אז ההפעלה היחידה היא מוזיקה, ריקודים, חטיפים ועוגה. זהו טווח גילאים שבו מתחילה להופיע תופעת "מסיבת ההפתעה" בעיקר בקרב בנות, החברה הטובה מארגנת מספר חברות העורכות הפתעה לכלת יום ההולדת או בביתה בתיאום עם הוריה או במקומות כגון פיצרייה, מקדונלד וכדומה, כך שהאירוע סובב סביב אוכל או דיבורים.

בגילאים 14 ומעלה כאשר הילדים הפכו כבר לנערים ונערות ולהם יש יותר מקום להחליט כיצד הם רוצים לערוך את מסיבת יום הולדתם, על ההורים כבר לא מוטל התפקיד של הארגון וההפעלות אלא רק להזמין פיצה או להכין בבית פיצה או בורקסים וכדומה וכמובן חטיפים ועוגה. בשנים האחרונות בנות נוטות יותר לערוך מסיבת פיג'מות בבית הכוללת פיצה, סרט או שניים שאותם תיראנה בליווי פופקורן ואז שיחות לתוך הלילה בשקי שינה, לאלה שאין באפשרותם לערוך מסיבת פיג'מות בגלל נסיבות כאלה ואחרות ניתן להזמין את קומץ החברות לפיצה וסרט ולאחר מכן כל אחת תחזור לביתה, כמובן לאחר טקס פתיחת המתנות. אצל הבנים הדבר דומה הם מחליטים אם רוצים להזמין את החברים לפיצרייה וכדומה, כמובן כל זאת בהתאם לתקציב ההורים, ניתן להזמין פיצה הביתה ולראות סרט אימה או לשחק סוני פלייסטישן או משחקים מסוג זה, היות ומספר האנשים מצומצם, לא בהכרח שהמסיבה תכלול שינה, אצל בנים זה פחות מקובל. יחד עם זאת עדיין ישנם ילדים הרוצים להזמין את כל הכיתה ליום ההולדת ואז שוב המסיבה מקבלת כיוון של מסיבת ריקודים ושיחות פרטיות, כמובן שככל שהגיל הכרונולוגי עולה כך גם הילדים יודעים בדיוק איך הם רוצים לארגן את יום הולדתם וההורים במרבית המקרים, גם אם היו רוצים לעשות את הדברים אחרת נכנעים לרצון הילד, אחרי הכול יום הולדת יש פעם בשנה.

תגיות:  מפעילים עם חיות   

צריכה רעיון צופיה , 08/06/2010 21:36:48

אני צריכה רעיון שלא ישעמם במסיבת יום הולדת של 30 ילדים גיל 14


יום הולדת ענת , אשדוד , 31/10/2010 09:56:48

לבתי יש יום הולדת היא תהיה בת 8 והייתי רוצה לקבל רעיונות ליום הולדת


מזל טוב רחלי , נס ציונה , 04/07/2011 16:49:06

יש לביתי יום הולדת ויש לי 20 ילדות להזמין אני צריכה רעיון זול למסיבת בנות


בא לי מסיבה, יום הולדת הנה בא, הינו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות למסיבות יום הולדת לילדכם. בין נותני השרות למסיבות יום הולדת ניתן למצוא:
קריוקי, קוסם, קוסמים, הפעלות יום הולדת, ליצן, מסיבות, ליצנים, תיאטרון בובות ועוד מגוון נותני שרות למסיבות ימי הולדת לילדים.

האינפורמציה המוצגת באתר בא לי מסיבה - יום הולדת הנה בא, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע"י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחראי לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2018 - (Birthday) בא לי מסיבה - יום הולדת - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות

יום הולדת | מסיבות | ימי הולדת לילדים | הפעלות